המסע שלי עם מאגמה צ'אלנג' לארמניה

כשאני עוצרת ומסתכלת לעיתים על העבר שלי, הרחוק או מעבר לכתף, אני חוזרת ומגלה שהמשפט של ד"ר סוס "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים" לווה אותי בצמתים רבים בחיי. 

אחד מהם היה בערב אחד בשנת 2018 בעודי גולשת באינטרנט, כשהופיעה מול עיני הצעה להצטרף למסע שטח נשי- מאגמה צ׳אלנג׳ ארמניה. ניסיתי להתעלם, אבל היה ברור מראש שהניסיון הזה נדון לכישלון.

בדמיוני השתלבו שיירות הגמלים נושאות הסחורות וסיפורי אלף לילה ולילה שקראתי בשקיקה בילדותי.

בתור מי שאוהבת לנצל הזדמנויות, גם לא יכולתי לוותר על ההזדמנות להשלים מקטע נוסף בדרך המשי.

לאחר מיונים, מפגש הכנה והשלמת משימות צוותיות, נפגשנו כולנו בשדה התעופה. זו היתה יריית הפתיחה לחוויה מיוחדת במינה שאזכור כל חיי. 

מזמינה אתכם להכיר אותי מזווית שונה ולקורא על חוויות ותובנות שלקחתי מהמסע באתר של מאגמה, או כאן בהמשך

גילי פיינשטיין תמיד חלמה לצאת למסע בדרך המשי. מה שהיא לא ידעה זה שאחרי המסע, היא תעשה שינוי מקצועי, תפרוש מקריירת ניהול ארוכה ומגוונת בבנק הפועלים, ותבין שהיעוד שלה הוא ללוות אנשים בשינוי קריירה. מה הדבר שממנו היא הכי חששה לפני המסע? למה כדאי להתקע איתה בג'יפ ועל מה היא מרצה בימים אלה? על כל אלה תוכלו לקרוא בשאלון שלה:

מגלה בת כמה את?

55

מאיפה?

נולדתי בירושלים. אני מציינת את זה כי עד היום יש לי קשר בלתי מוסבר לעיר הזאת ואני מתרגשת מחדש ומחסירה פעימה כבר משער הגיא בכל פעם שאני נוסעת לשם. מגיל 3 ועד הצבא גדלתי והתפתחתי ברמת השרון.ב-27 שנים האחרונות מתגוררת עם משפחתי בראש העין.

משפחה לא בוחרים?

נשואה בשמחה ובאהבה כבר 33 שנים לבעלי גדי. הכרנו בצבא ומאז למעט הפסקה אחת אנחנו ביחד.

נולדו לנו 3 ילדים:

שגב (28) סיים בהצטיינות תואר ראשון בפסיכולוגיה וקוגניציה באוניברסיטה העברית. חזר לאחרונה משהייה של שנה בפריז. מתגורר ביפו, מלמד עברית באולפן ומפתח תוכנית לימודי ערב בתחומי דעת שונים בחסות הישיבה החילונית בירושלים.

דניאל (25) תסיים השנה תואר ראשון בפסיכולוגיה ובלשנות, באוניברסיטה העברית. עובדת בערוץ הכנסת בתמלול הוועדות והתוכניות.

דר (21) משרת בקבע במטה חטיבת הסייבר בדרגת סגן .

ורק בשביל הרזומה:

אני בעלת תואר ראשון מהטכניון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת מנצ'סטר.

מאז שאני זוכרת את עצמי חיפשתי לעשות ולחוות דברים מעניינים, חיפשתי שינויים, הזדמנויות, והזדמנויות לשינויים מתוך אמונה בסיסית ש:

  • שינוי זה דבר טוב, משמח ומוביל לצמיחה והתפתחות
  • הזדמנויות כדאי לזהות ולנצל

בגיל 53, פרשתי מיוזמתי, מבנק הפועלים לאחר קריירה ניהולית מגוונת שנמשכה 26 שנים ובשבע השנים מאז ליוויתי אנשים בצמתי קריירה בחיים שלהם: בהתחלה בהתנדבות, אח"כ בבנק: הובלתי עובדים ומנהלים בדרגים שונים בשינוי המשמעותי של הכנסת הדיגיטל לבנק ואז במהלך הקורונה, כשעסקתי  בהקמת העסק שלי "נפל לי האסימון" שזה בעצם הייעוד שלי – ללוות אנשים בשינוי קריירה.

פיתחתי שיטת ליווי ייחודית לאנשים שעומדים לפני שינוי קריירה, הקמתי אתר אינטרנט ופודקאסט משלי – שניהם מכילים מידע מגוון המשקף אותי ונועד לסייע לאנשים שנמצאים בפרשת דרכים, אני מרצה בנושאי שינוי, עובדת בימים אלו על ספר ראשון ויש עוד הרבה תוכניות בקנה…

לפני המסע: חוששת או נרגשת?

בחרתי לצאת למסע בארמניה ודרך המשי משתי סיבות:

אחת: אני פריקית של דרך המשי, וזיהיתי פה הזדמנות פז להשלים חלק נוסף בדרך המשי שמרתקת אותי ומשלהבת את דמיוני.

השניה – רציתי להוכיח לעצמי שאני יכולה לעשות את זה – והנה הגיעה ההזדמנות.

יצאתי למסע נרגשת מאוד מההזדמנות לממש את החלום, אך חוששת מהעובדה שיצאתי למסע של נשים בלבד – משהו שאינו באזור הנוחות שלי: רוב חיי התנהלתי בחברת גברים: אם זה בצופים כמחסנאית, בתיכון בלימודי האלקטרוניקה, בצבא כטכנאית מחשבים בחיל האוויר, וגם בטכניון ובעבודה – היו לי בעיקר קולגות גברים.

מה הדבר הכי מוצלח שלקחת איתך למסע?

סבלנות, פתיחות ויכולת הקשבה

מה הדבר הכי מיותר שלקחת איתך למסע?

לא זכור לי כזה

מה הדבר שבגללו כדאי להיתקע איתך בג'יפ?

היכולת שלי ליצור קשר טוב במהירות ולמצוא מכנה משותף עם כל אדם, ההסתכלות החיובית והאופטימית שלי וגם העובדה שאני לא נלחצת בקלות.

רגע במסע שלא תשכחי

אציין 2 רגעים:

  1. ביקרנו בחאן שבו התארחו בעבר ההולכים בדרך המשי, וחווינו שיחזור של קבלת הפנים לה זכו בעבר אורחי החאן. עם סיומה, יצאתי החוצה, ישבתי על  קצה ההר, השקפתי על הדרך ממנה הגיעו שיירות הגמלים ולכמה רגעים הייתי אני, הצופה בשיירה העולה מן העמק. זה היה רגע מרגש מאוד ומכונן עבורי.
  2. באחד מימי המסע, הצוות שלנו היה אחראי על טקס בבית הקברות היהודי העתיק בארמניה. היה מרגש מאוד לראות פתאום בתוך היער שער עם מגן דוד ואת המצבות והכתוב עליהן בעברית. הכי מרגש היה החיבור המטורף של כל נשות המסע לטקס. היה שם הרבה מאד רגש, היו גם דמעות  ואווירה מחשמלת.

משהו שלקחת לחיים מהמסע

אחד הדברים העוצמתיים שקורים במסע, אלו שיחות הנפש הרבות. ברוב השיחות האלה מצאתי את עצמי בצד המקשיב, המכיל, המדריך והמכוון. הבנתי שאני נמצאית במקום מאוד מתקדם בהתפתחות שלי ושיש בי יכולת, ניסיון ואינטואיציות טובות שבעזרתן אני יכולה לסייע ולקדם אנשים אחרים. זה נטע את זרעי  הידיעה שאימון הוא באמת ב -DNA שלי ושזה מה שנכון עבורי לעשות.

איפה את רוצה לראות עצמך בעוד חמש שנים ?

אני רוצה להיות במקום שבו חלה התפתחות בחיים שלי בכמה ערוצים במקביל:

בתחום המשפחתי והזוגי –הזוגיות המיוחדת והמעצימה עם בן הזוג שלי נמשכת ואנחנו נהנים מההתקדמות וההתפתחות של הילדים שלנו שמצליחים לבנות לעצמם את החיים שהם רוצים.

בתחום הכלכלי – הגענו ליעד ההכנסות הפסיביות שהגדרנו לעצמנו כדי לאפשר לנו לעבוד ולהתפתח מתוך רצון ובחירה ולא מאילוצי פרנסה.

בעסק – העסק ריווחי ויציב, אני אוטוריטה בתחומי, מתפתחת כל הזמן ומתאימה את עצמי למציאות המשתנה ונהנית מהעשייה והלמידה.

אני גורמת לסוג הלקוחות שאני רוצה להגיע אליי, להצליח לעשות את השינוי שהם רוצים בטווח זמן קצר יחסית ולהמליץ עליי ללקוחות נוספים.

ההרצאה, הספר שכתבתי והפודקאסטים שלי מצליחים ומהווים מנועי צמיחה משמעותיים.

טיפ קטן למי שעתידה לצאת?

לחשוש, אבל לצאת למסע אפילו שהוא אינטנסיבי וגם קשוח לפעמים

ולסיכום: משהו למאגמה?

שאפו על המקצועיות, על התיקתוק של הצוות התפעולי המדהים שעטף אותנו כל המסע, על הרמה הגבוהה בכל אספקט של המסע הזה. לא מובן מאליו.

קישור לפרסום המקור באתר מאגמה:   https://bit.ly/3vDB2di

מכיר מישהו שהמסר הזה יכול לעניין אותו? תהיה חבר ותשתף

 

מידי שבוע אני מעלה תכנים מעניינים על אנשים, קריירה ותעסוקה

מוזמנים גם להקשיב לפודקאסטים שלי באתר, או בפלטפורמה בה אתם מקשיבים לפודקאסטים: ספוטיפיי,  יוטיובאפל פודקאסטגוגל פודקאסט וכו'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חושבים על שינוי קריירה?
קבלו ממני שיחת מיקוד ללא עלות
גילי פיינשטיין מאמנת לשינוי קריירה - רעיונות לשינוי

היי! אני מעלה לאתר שלי תכנים רבים בנושא קריירה ואפקטיביות בעבודה, שממש חבל לפספס!

מלא.י כאן את המייל שלך

וכך נוודא שתשמע.י ממני בכל פעם שתוכן חדש, מקורי ואיכותי יעלה לאתר. מבטיחה לא להציק יותר מדי 🤞
גילי 🙂

דילוג לתוכן