איך מגיעים להישגים מקצועיים?
מתוך הכתבה אליה התראיינתי בעיתון הארץ

לאחרונה התראיינתי במסגרת פרויקט לעיתון "הארץ" כחלק מנבחרת מאמני קריירה מובילים.
בראיון פירטתי תובנות שצברתי במהלך עבודתי, המאפשרות הצלחה בתהליך שינוי הקריירה:

  • שלב הבירור – השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך המאפשר לזקק את מה שדורש שינוי בעזרת הנחייה מדויקת.
  • העלאת מגוון רחב של פתרונות אפשריים כולל האפשרות "המפתיעה" של שינוי תפקיד באותו מקום עבודה.
  • על מיפוי יכולות קיימות, מיומנויות שצברנו במהלך שנות עבודתינו ופערי ידע שיש להשלים בדרך לתפקיד החדש.
  • גיבוש תוכנית פעולה ברורה של הדרך להשגת המטרה של שינוי קריירה.


אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה ולפנות אליי בכל שאלה. לקריאת הכתבה ב"הארץ" לחצו כאן >> 

ואפשר גם לקרוא כאן

שינוי. לכאורה מילה אחת קטנה, אבל בעלת משמעות גדולה שמכילה את כל הרצונות והמחשבות שלנו. מילה שמניעה אותנו אל הנקודה שאנחנו רוצים להיות בקריירה שלנו מהמקום בו אנחנו נמצאים עכשיו. לעתים, השינוי שאנחנו עושים נובע מלחץ סביבתי או מחשבה מוטעית על מהות השינוי שאנחנו "חייבים לעשות", ואנחנו מוצאים את עצמנו בנקודה לא נכונה, או גרוע מכך, נעים שוב ושוב באותו הלופ.

גילי פיינשטיין עשתה בעצמה את השינוי המתבקש בקריירה שלה. לאחר שנים רבות בתפקידים ניהוליים בבנק הפועלים החליטה להפוך למאמנת קריירה אפקטיבית עבור נשים וגברים, הנמצאים בצומת החלטה בחיים המקצועיים שלהם. היא עשתה זאת אחרי שהבינה כי היא טובה ביצירת השינוי המתבקש גם אצל אחרים. היא מייעצת בבלוג משלה, מפעילה פודקאסט וגם אתר מאוד מפורט ומזמין שבו ניתן ליצור איתה קשר בכמה דרכים, וסייעה עד כה לרבים לבצע את השינוי המיוחל שהפך אותם לשלמים ושמחים יותר. גילי: "קל יותר לשכנע את עצמנו שלא לעשות שינוי מאשר לעשותו, ולכן יש צורך במאמנת קריירה שתלווה מקצועית את התהליך".

כדי לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר, מציעה גילי פיינשטיין את שיטת השטחים שפיתחה, בדגש על החלק הראשון: שלב הבירור. "בשלב זה חשוב ביותר להקשיב לעצמך, לשאול שאלות וגם לתהות האם ענית עליהן בכנות או שאתה מתרץ לעצמך את חוסר הרצון שלך לשנות באמת", מסבירה גילי. "יכול להיות שאתה נמצא במקום שמתאים לך, וייתכן שאתה נשאר מטעמי נוחות או הרגל למרות שעות העבודה, עומס המשימות, השעמום או האווירה הלא נעימה".

למעשה, שינוי יכול להיעשות באותו תפקיד, זה לא מחייב לעבור מקום עבודה?

"נכון, שינוי לא אומר בהכרח שצריך להחליף מקום עבודה, אבל כן מחייב חשיבה מעמיקה על הסיבות לחוסר שביעות הרצון: האם הן קשורות בנו או בסביבת העבודה שמפריעה לנו וכיצד ניתן לשנות זאת.

אם הרצון לשנות נובע מבעיה אמיתית במקום העבודה, הפיתרון יכול להיות עדכון תחומי אחריות או שעות העבודה וכדומה. אם הוא נובע מהשלכה של בעיה אישית מחוץ לעבודה, אז שינוי סדרי התנהלות עם המשפחה או בן הזוג, או השקעה בתחביב חדש יכולים לשפר את המציאות שלנו".

חושבים על שינוי קריירה?
קבלו ממני שיחת מיקוד ללא עלות

בהירות מחשבתית להנעת התהליך

הכנות העצמית, כך לפי גילי פיינשטיין, היא בסיס התהליך. כדי להתחיל להניע תהליך יש צורך בבהירות מחשבתית, שאותה ניתן להשיג רק אם נחליט לפנות זמן להתעמק באמת ברצונות שלנו. את המיקוד מבצעת גילי פיינשטיין במספר מפגשים, שבהם מוגדרים על סמך הרצונות והחלומות של המתאמן הפתרונות והכיוון הנכון לקריירה. "שינוי תעסוקתי הוא מונח שנשמע יבשושי, אבל ככל שנדייק יותר – כך נבטיח שהשינוי יהיה משמעותי ונכון לנו".

ואיך מתגברים על הפערים בין מה שאנחנו רוצים לעשות לבין מה שאנחנו באמת יכולים לעשות?

"קודם כל, חשוב מאוד להכיר בפערים האלה. הכנות והבהירות המחשבתית יאפשרו למפות את הצעדים שנדרשים כדי לצמצם אותם, לדוגמה: הכשרות, לימודים, בניית קשרים מקצועיים וכדומה, ולזהות את היכולות והכישורים שיסייעו לנו לגשר על הפערים".

לאחר הגדרת המטרות והיעדים, מגבשת גילי ביחד עם המתאמן את התוכנית האסטרטגית הכוללת ציר זמן לביצוע הפעולות הנחוצות לשינוי בקריירה. יישום התוכנית באמצעות הכלים שמתווה גילי מוביל להשגת שינוי הקריירה הרצוי: "באתר שלי אני מאפשרת לקבוע שיחת מיקוד ללא עלות או התחייבות וממליצה

למלא שאלון היכרות שהופך את הפגישה הראשונה לאפקטיבית יותר. הפגישות הן שבועיות ומתבצעות פרונטלית, בזום או בטלפון, על פי בחירת המתאמן".

מכיר מישהו שהמסר הזה יכול לעניין אותו? תהיה חבר ותשתף

 

מידי שבוע אני מעלה תכנים מעניינים על אנשים, קריירה ותעסוקה

מוזמנים גם להקשיב לפודקאסטים שלי באתר, או בפלטפורמה בה אתם מקשיבים לפודקאסטים: ספוטיפיי,  יוטיובאפל פודקאסטגוגל פודקאסט וכו'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חושבים על שינוי קריירה?
קבלו ממני שיחת מיקוד ללא עלות
גילי פיינשטיין מאמנת לשינוי קריירה - רעיונות לשינוי

היי! אני מעלה לאתר שלי תכנים רבים בנושא קריירה ואפקטיביות בעבודה, שממש חבל לפספס!

מלא.י כאן את המייל שלך

וכך נוודא שתשמע.י ממני בכל פעם שתוכן חדש, מקורי ואיכותי יעלה לאתר. מבטיחה לא להציק יותר מדי 🤞
גילי 🙂

דילוג לתוכן